skf.kinomowi@gmail.com / +48 503-491-503
WARSZTATY: Animacje i jej różne techniki
Otwarte WARSZTATY dla każdego - TEMAT: Animacje i jej różne techniki. Prowadzący Zbigniew Żmudzki
 
miejsce: Kino Moskwa godz.: 18:00;
 
WSTĘP WOLNY!!
 
Temat wykładu można streścić jednym zdaniem: Co początkujący animator powinien wiedzieć o filmie?
 
Na początek – trochę wiedzy historycznej – o początkach animacji i o polskim wkładzie w rozwój technik animacyjnych – o Władysławie Starewiczu – pionierze filmu lalkowego. Będzie można obejrzeć jeden z jeden z pierwszych filmów animowanych Starewicza, zrealizowany w 1912 roku „Konik polny i mrówka” .
 
Potem dowiemy się jakie są techniki animacji ze szczególnym uwzględnieniem technik poklatkowych – lalkowej, plastelinowej, wycinankowej i pikselacji.
 
Każdy twórca filmów, także animator, powinien poznać podstawowe informacje o języku filmu. Co to jest kadr, ujęcie, scena, sekwencja? Jakie są rodzaje ujęć, ruchy kamery, co to są plany filmowe? Co to jest scenariusz, scenopis, treatment,  animatik?  Te i inne wiadomości będą kolejnym elementem wykładu.
 
Wykład będzie ilustrowany filmami:
 
-  „Miasto płynie” – przykład zastosowana wielu różnych technik animacyjnych;  
 
- „ Piotruś i wilk” – nagrodzony Oscarem przykład animacji lalkowej. W ramach wykładu pokazany zostanie reportaż o tym jak był realizowany film Piotruś i wilk”, fragmenty animatiku i sam film. Będzie można się dowiedzieć jak był realizowany ten film i jak wyglądała gala Oscarowa. 
 
- jeżeli czas pozwoli to obejrzymy jeszcze inne filmy animowane z Se-ma-fora będące dobrym przykładem jak należy realizować animację poklatkową: „Danny Boy” i „Ichthys”. 
 
Galeria:
Partnerzy wydarzenia
Polecane wydarzenia
Galeria