skf.kinomowi@gmail.com / +48 503-491-503
Przegląd KIELECKIEGO KINA NIEZALEŻNEGO
Termin: 11 czerwca (czwartek) godz.: 18:00
 
Spotkamy się z młodymi twórcami tymi, którzy dopiero zaczynają tymi, którzy już na swoim koncie mają kilka Konkursów Filmowych i Nagród oraz tymi doświadczonymi a wszystko po to aby móc porozmawiać, wymienić się doświadczeniami i nabrać sił i inspiracji do dalszej filmowej pracy...
 
FunVeo: jest to kanał internetowy działający od grudnia 2014 r. Założyli go Daniel Wrona i Maciej Kukiałka, w składzie jest także Maks Salawa. FunVeo zajmuje się tworzeniem produkcji filmowych min. tworzy przeróbki zwiastunów seriali i filmów. Maja na swoim koncie parodie Breaking Bad, Dextera i Wilka z Wall Street.
 
Mikołaj Wróbel: uczeń Publicznego Gimnazjum w Stąporkowie. Kocham kino bez ograniczeń, poruszające tematy tabu, szarpiące strunami emocjonalnymi widza. Twórca filmu: "Z Duchem Czasu".
 
Paweł Pauksztełło: absolwent Wydziału Teologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Mieszka w Kielcach, pracuje w SP w Brzezinkach. Tworzy w dziedzinie fotografii, animacji i grafiki. W grudniu 2014 roku otrzymał I miejsce w konkursie "KIELCE W ANIMACJI" organizowanym przez Stowarzyszenie Kultury Filmowej "KINO MÓWI" w Kielcach za film:"KOLORY".
 
Adrian Dulnik, Adrian Pacholec: maturzyści II Liceum Ogólnokształcącego im. J. Śniadeckiego w Kielcach. Twórcy filmu"W sumie moglibyśmy nakręcić jakiś film" zdobywcy m. in. Grand Prix Praskiego Festiwalu Filmów Młodzieżowych w Warszawie, gdyńskich Albatrosów i I nagrody na Festiwalu Filmów Amatorskich w Słupsku.
 
Piotr Kisiel: uczeń Technikum Ekonomicznego im. Mikołaja Kopernika w Kielcach. Zajmuje się głównie fotografią cyfrową oraz analogową. Stawia swoje pierwsze kroki w dziedzinie filmu. Lubi w filmach łamać stereotypy i pokazywać prawdę. Zdobywca nagrody Grand Prix w konkursie "Kielecki Klaps 2014" za film pt.:"Jodła".
 
Bartek Grabalski: tegoroczyny maturzysta. Absolwent technikum ekonomicznego im. M. Kopernika w Kielcach. Ma kamere i kręci filmy. Zdobywca m.in. głównej nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Filmowym pod patronatem PiSFu i Filmoteki Szkolnej za film pt. "BeethoVen" oraz I nagrody w konkursie filmowym "Kielecki Klaps 2014" w kategorii fabuła.
 
Konrad Łęcki: absolwent Wydziału Prawa Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Warszawie oraz reżyserii na Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Ukończył także studio aktorskie Lart w Krakowie. Reżyser i scenarzysta. Twórca takich etiud filmowych jak: ”Grudniowe rozmowy”, „Pre Mortem”, „Imperator”. Obecnie pracuje nad filmem fabularnym pt. „Wyklęty”.
 
Gość Specjalny Przeglądu:
Jacek Kowalczyk: Dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki, Prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego, Kielczanin działający i wspierający wszelkie działania mające na celu promocję i rozwój regionu świętokrzyskiego.
 
Cena biletu na Przegląd: 5 zł