skf.kinomowi@gmail.com / +48 503-491-503
3 Przegląd Kieleckiego Kina Niezależnego
Termin: 27.09.2017 o godz.: 18:00; Miejsce: Kino Moskwa!
 
Już po raz 3 spotykamy się z młodymi filmowymi twórcami. Tymi, którzy dopiero zaczynają tymi, którzy już na swoim koncie mają kilka Konkursów Filmowych i Nagród oraz tymi doświadczonymi a wszystko po to aby móc porozmawiać, wymienić się doświadczeniami i nabrać sił i inspiracji do dalszej filmowej pracy...
 
Na zgłoszenia filmów od młodych twórców czekamy do 20.09.2017 w Kino Moskwa.
 
Przegląd odbędzie się 27.09.2017 o godz.: 18:00 w Kino Moskwa.
 
Loża ekspertów ludzi kina i filmu razem z widownią oglądać będzie filmy tak aby po projekcji móc o nic rozmawiać wskazywać ich mocne strony i korygować ewentualne drobne niedoskonałości.
 
LOŻA EKSPERTÓW: 
 
1.  Mateusz Śliwa - jest autorem zdjęć do filmów fabularnych oraz dokumentalnych i reportaży. Reżyser i autor zdjęć ponad 100 wiedoklipów dla czołowych artystów polskiej sceny muzycznej, wielokrotnie nagradzanych na polskich i międzynarodowych festiwalach.  Stworzył ponad 30 reportaży i dokumentów dla TVP S.A. -za które otrzymywał liczne nagrody. Od 2014 r. działa jako producent filmowy. Jako jedyny w regionie świętokrzyskim dysponuje pełnym zapleczem technologicznym, produkcyjnym i postprodukcyjnym do realizacji pełnometrażowych filmów fabularnych.
 
2. Andrzej Kuba Sielski - Aktor Teatru Lalki i Aktora "Kubuś", reżyser, lektor, mim,  lalkarz, autor i koordynator licznych warsztatów edukacyjnych, spektakli  teatralnych, happeningów, twórca niezależnego teatru „Gabinet Prób  Generalnych”. W swoich działaniach edukacyjno animacyjnych  najchętniej wykorzystuje teatr pantomimy oraz teatr uliczny.  Twórca „Zwariowanego Teatru” – akcji miejskiej mającej na celu  ożywienie osiedli podczas letnich wakacji oraz tożsamego projektu „Teatr  Ludzkich Inicjatyw”, realizowanego na terenach wiejskich. W 2014 i 2015  roku wziął udział w programie „Lwt”. 
 
3.Ewelina Gronowska - Ukończyła Studium Aktorskie im. Aleksandra Sewruka przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie; jest również absolwentką Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Z kielecką sceną związana jest od sezonu artystycznego 2003/04. Wcześniej występowała w teatrach w Legnicy i Olsztynie. Za najważniejsze role z tamtego okresu uważa Hulajnogę w „Narkotykach” Witkacego (reż. Paweł Kamrat,  1995);  Psa Sylwię w spektaklu „Sylwia” Alberta Ramsdella (reż. Ewa Marcinkówna, 2002).
 
 
Cena biletu na Przegląd 5 zł do nabycia w kasie kina Moskwa już od 3.09.2017
 
Zapraszamy serdecznie!