skf.kinomowi@gmail.com / +48 503-491-503
2 Przegląd Kieleckiego Kina Niezależnego

Termin: 24 października godz.: 18:00

 

Po sukcesie pierwszej edycji Przegądu po raz drugi spotkamy się z młodymi twórcami tymi, którzy dopiero zaczynają tymi, którzy już na swoim koncie mają kilka Konkursów Filmowych i Nagród oraz tymi doświadczonymi a wszystko po to aby móc porozmawiać, wymienić się doświadczeniami i nabrać sił i inspiracji do dalszej filmowej pracy...

 

W przeglądzie swoje filmy na dużym ekranie zaprezentują między innymi:

- PIOTR KISIEL

 

- MIKOŁAJ WRÓBEL

Uczeń ZSP im. Stanisława Staszica w Stąporkowie. 17 lat. "Efekt Domina" zdobył II nagrodę na Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Amatorskich KLAPS oraz 2 miejsce przyznane przez Jury Młodzieżowe z dzielnicy Wilanów i 3 miejsce przyznane przez Jury Młodzieżowe z dzielnicy Bielany na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym "Up to 21" w Warszawie. Oprócz zainteresowania filmem, występuję także w roli aktora w Grupie Teatralnej "Antyrama", działającej przy WDK w Kielcach.  

 

- KAMIL BRANDEBURG i SALOMON ZACZEK

 

- KINGA DULIŃSKA

 Lat 19, 4 klasa ZSE im. Mikołaja Kopernika w Kielcach. 
Nagrody filmowe: wyróżnienie Kielecki Klaps – reportaż „Kielce w Kolorach”; wyróżnienie – Kielecki Klaps film fabularny „Nie zamykaj oczu”; 1 miejsce Kielecki Klaps – animacja „Małe Cuda”

- DAWID CHOLUJ

 

- PAWEŁ PAUKSZTEŁŁO

Absolwent Wydziału Teologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Mieszka w Kielcach.
 Tworzy w dziedzinie fotografii, animacji i grafiki. W grudniu 2014 roku otrzymał I miejsce w konkursie "KIELCE W ANIMACJI" organizowanym przez Stowarzyszenie Kultury Filmowej "KINO MÓWI"  w Kielcach za film: "KOLORY", w czerwcu 2016 Nagroda Specjalna w drugiej edycji konkursu „KIELCE W ANIMACJI” za film „KOLORY DWA”.

- JAN CHAŁUPKA  

 W 1998 roku ukończyłem szkołę podstawową nr 9 w Kielcach. Kolejno uczęszczałem do liceum Kolegium Szkół Prywatnych nr 1 w Kielcach. W 2002 roku zdałem maturę. Po maturze kontynuowałem naukę na Politechnice Warszawskiej na Wydziale Inżynierii Lądowej następnie od 2004 roku kontynuowałem studia na Politechnice Świętokrzyskiej na wydziale Budownictwa. W 2010 roku rozpocząłem naukę na Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. W 2012 roku przerwałem naukę na Akademii. W 2013 roku obroniłem pracę magisterską na Politechnice warszawskiej uzyskując tytuł Magistra Inżyniera w specjalności konstrukcyjno-budowlanej. Interesuje się filmem, literaturą oraz sportem, a w szczególności sztukami walki, które trenuje od około 12 lat.

Teledyski:

Salu – Musi tak być (2012)

Kajman – Mamy to tylko dziś (2013)

Reklama:

Film promocyjny – Chojnacka Make Up (2013)

„Cyngiel” (2013)

CENA BILETU - 5 zł - bilety w sprzedaży od 6.10.2016 (czwartek)